شناسه خبر:738           تاریخ ثبت خبر: 1401/12/03

برگزاری نشست بررسی مسائل امنیتی با مدیران کارخانه ها و شرکت ها

نشست مدیر منطقه و مسئول انتظامات، با مدیران کارخانه ها و صنایع مستقر در منطقه با موضوع اهمیت امنیت و ارتباط متقابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه نظر به اهمیت امنیت و حراست از بنگاه‌ها، واحدهای تولیدی وغیره و از طرفی با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز و احتمال بروز سرقت از مجموعه هایی  که ضعف امنیتی داشته و یا فاقد نگهبان می باشند، به منظور ایجاد آمادگی حداکثری و ارتباط متقابل با واحد حفاظت و انتظامات منطقه؛ جلسه‌ای روز گذشته در سالن کنفرانس شرکت فریکو برگزار شد. در این جلسه که مدیران کارخانه ها و صنایع حضور پیدا کردند، مهندس میرزاده مدیر منطقه پیرامون اهمیت مسائل امنیتی در منطقه توضیحاتی ارایه کرد. وی گفت: با توجه به حساسیت بسیار بالای برخی از دارایی های شرکت ها و کارخانه ها و وجود تهدیدهای متفاوت برای آنها، سطوح و لایه های متفاوتی برای محافظت از آنها مورد نیاز است. به گفته ی وی برای تامین امنیت منطقه ویژه با وسعت 1400 هکتار نیاز به همکاری و هماهنگی همه کارخانه ها وشرکت ها می باشد و ما از همه ی مدیران می خواهیم در این رابطه همکاری لازم را با مجموعه انتظامات منطقه داشته باشند.

هادی ثمره مسئول حفاظت و انتظامات منطقه نیز در این رابطه گفت: از عوامل زمینه‌ساز اصلی سرقت می‌توان به عدم رعایت نکات ایمنی در راه‌های ورودی و خروجی، عدم استفاده از سیستم‌های امنیتی و حفاظتی، عدم رعایت اصول ایمنی پس از پایان ساعت کار یا در تعطیلات، استخدام افراد نامطمئن و اعتماد بی‌جا به ایشان، دسترسی مراجعان به کلیه بخش‌های ساختمان بدون وجود ضرورت، عدم کنترل ورود و خروج افراد، نگهداری وجوه نقد و اسناد مالی در مکان‌های غیرامن، اطلاع نداشتن از موجودی دقیق اموال و عدم کنترل دوره‌ای آن، عدم کنترل ورود و خروج اموال و عدم تدوین شرح وظایف دقیق، به ویژه برای نگهبانان نام برد.

وی ادامه داد: به ویژه در ایام تعطیل و نوروز داشتن نگهبان برای شرکت ها ضروری است و همه باید موارد امنیتی مانند دوربین های مداربسته، دزدگیر، قفل های مناسب و... را جدی بگیرند. در همین رابطه مدیران کارخان ها و شرکت های منطقه نیز مسایل و مشکلات امنیتی خود ار در میان گذاشتند و در این رابطه بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

دیدگاه کاربران

عناوین خبری مرتبط

- تقدیر از پرسنل انتظامات و آتش نشانی هنگام تحویل سال

- پیام نوروزی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

- تجلیل از پرسنل منطقه در آستانه سال نو

- شروع رنگ آمیزی بیلبوردهای منطقه

- برگزاری جلسه انتظامات برای تعطیلات نوروزی

- آماده‌باش واحد آتش نشانی منطقه ویژه در چهارشنبه‌سوری

- آغاز ساخت طبقه دوم ساختمان اداری منطقه

- پیشرفت 70 درصدی فنس داخلی منطقه

- بازدید معاون اقتصادی استاندار از منطقه

- نیمه شعبان مبارک