شناسه خبر:674           تاریخ ثبت خبر: 1401/09/03

پیشرفت 80 درصدی پروژه GIS منطقه

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان از پیشرفت 80 درصدی پروژه GIS منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه، مهندس وفائی تصریح کرد: منطقه ویژه همواره در حال تغییر و دگرگونی است و کالبد فیزیکی آن، بیشترین تأثیرپذیری را از این تغییرات دارد که در نتیجه آن، نمای بصری شهر شکل می‌گیرد و هویت ایجاد می‌شود. در این راستا، سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) از جمله ابزارهای قدرتمندی است که امکان پایش سریع‌تر و دقیق‌تر تغییرات شهری را فراهم ساخته است و مدیران شهری را در اتخاذ تصمیمات بهتر، کارآمدتر و مفیدتر یاری می‌کند. به گفته وی  GISمجموعه‌ای از سخت‌افزار، نرم‌افزار، داده‌های جغرافیایی و منابع انسانی است که برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش نیاز و حضور متخصصان حوزه GIS در بدنه معاونت عمرانی و امور زیرساخت منطقه، گروه GIS در این معاونت تشکیل شد که هدف اصلی آن سیاست‌گذاری و همسوسازی فعالیت‌های مرتبط با اطلاعات مکانی در منطقه ویژه بود. از سال گذشته کارشناسان GIS با به‌روزرسانی نقشه‌های پایه در بخش های مختلف منطقه مشغول فعالیت شدند.

مهندس وفائی، با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه GIS از سال گذشته، ادامه داد: تا کنون 80 درصد از این پروژه مهم انجام شده که از جمله این اقدامات می‌توان به تهیه سامانه GIS  ، تکمیل و غنی‌سازی اطلاعات معابر، برداشت اطلاعات نقاط ارتفاعی، برداشت اطلاعات فضای سبز، برداشت اطلاعات چاه‌های آب، برداشت مسیر های آب شرب و خطوط برق، گاز و مخابرات، عکس‌برداری هوایی و تهیه نقشه پایه شاره کرد.

مدیرعامل منطقه در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات تمامی همکاران در حوزه معاونت عمرانی و امور زیرساخت که در حال انجام این پروژه مهم هستند خاطر نشان کرد که این پروژه تا دو ماه آینده به اتمام می رسد و مبنای همه پروژه های عمرانی منطقه قرار خواهد گرفت.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

دیدگاه کاربران

عناوین خبری مرتبط

- تقدیر از پرسنل انتظامات و آتش نشانی هنگام تحویل سال

- پیام نوروزی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

- تجلیل از پرسنل منطقه در آستانه سال نو

- شروع رنگ آمیزی بیلبوردهای منطقه

- برگزاری جلسه انتظامات برای تعطیلات نوروزی

- آماده‌باش واحد آتش نشانی منطقه ویژه در چهارشنبه‌سوری

- آغاز ساخت طبقه دوم ساختمان اداری منطقه

- پیشرفت 70 درصدی فنس داخلی منطقه

- بازدید معاون اقتصادی استاندار از منطقه

- نیمه شعبان مبارک