شناسه خبر:521           تاریخ ثبت خبر: 1400/12/04
مدیرعامل سازمان عمران کرمان از منطقه بازدید کرد:

افزایش کیفیت و تسریع در روند پروژه‌ها

مهندس افخمی مدیرعامل سازمان عمران کرمان با حضور در منطقه از بخش‌های مختلف و همچنین پروژه‌های در حال ساخت بازدید کرد و نسبت به تسریع و همچنین افزایش کیفیت پروژه‌ها دستورات و توصیه‌های لازم را صادر کرد.

زیرساخت‌ها کیفیت لازم را داشته باشند

به گزارش روابط عمومی منطقه، صبح امروز مهندس افخمی به همراه مهندس وفائی مدیرعامل، مدیران و معاونان منطقه ابتدا از بخش مسکونی منطقه بازدید کردند. مهندس افخمی بر اجرای هر چه بهتر و اصولی تر تاسیسات در این بخش تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت بخش مسکونی باید زیرساخت های این بخش به نحو احسن اجرا شوند و کیفیت لازم را داشته باشند.

جمع آوری ضایعات فضای سبز

سپس مدیران در جریان روند جمع‌آوری ضایعات فضای سبز منطقه قرار گرفتند. این ضایعات که از چندین سال پیش جمع آوری نشده بودند هم اکنون در حال جمع آوری هستند و قرار است از آنها کود کمپوست تهیه شود. منطقه ویژه اقتصادی سیرجان 35 هکتار فضای سبز دارد و با توجه به این که دور تا دور منطقه 17 کیلومتر می باشد 10 کیلومتر کمربند سبز آن اجرایی شده است.

استخر آبگیری شود

سرکشی به موتورهای آب منطقه یکی دیگر از برنامه های مدیرعامل سازمان عمران کرمان در سیرجان بود. وی پس از در جریان قرار گرفتن آخرین فعالیت ها و وضعیت موتورهای آب منطقه گفت: هر چه سریع تر نسبت به رنگ آمیزی موتورهای آب اقدام شود. سپس مسئولان از استخر منطقه که به علت شیوع کرونا تعطیل می باشد بازدید کردند. مهندس افخمی با توجه به تعطیل بودن دو ساله استخر گفت: تمامی تجهیزات استخر کنترل شود و پس از آن استخر برای استفاده در سال جدید آبگیری شود.

اتمام پوشش سقف سالن ورزشی

مدیرعامل سازمان همچنین در جریان روند ساخت سالن ورزشی نیز قرار گرفت. مهندس وفائی مدیرعامل منطقه در توضیح ساخت سالن ورزشی گفت: هفته گذشته عملیات اجرایی سازه سالن ورزشی پایان یافته و عملیات پوشش سقف آغاز شده و قرار است تا چهار روز دیگر پایان یابد.

گفتنی است منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با هدف افزایش سرانه های ورزشی  احداث سالن ورزشی چند منظوره به مساحت 3600 متر مربع را در منطقه را آغاز کرده که طبق برنامه زمان‌بندی این سالن در شش ماه ساخته خواهد شد.

روند ساخت تسریع شود

مهندس افخمی پس از بازدید از استخر، از سوله های در حال ساخت در بخش صنعت منطقه بازدید کرد. سازمان عمران کرمان در حال ساخت سه سوله با مساحت هر کدام 2160 متر مربع در بخش صنعت منطقه می باشد. اسکلت دو سوله تمام شده و کار سقف یکی از آنها نیز به اتمام رسیده است. در حال حاضر نصب اسکلت سومین سوله نیز در حال اجراست که مدیرعامل سازمان خواستار تسریع در روند ساخت این سوله ها شد.  

مدیران سازمان عمران و منطقه همچنین از نزدیک عملیات بتن ریزی زیر فنس را مورد بررسی قرار دادند. پس از اجرای 3000 متر بتن ریزی زیر فنس و موفق بودن طرح در جلوگیری از ورود حیوانات به منطقه فاز دوم این طرح به متراژ 4000 آغاز شده است. مهندس افخمی در این رابطه گفت: با توجه به اجرای موفقیت آمیز، این طرح برای تمام فنس های منطقه اجرایی شود.

درختکاری مدیران

مدیران سپس در طرح درختکاری منطقه که از هفته قبل آغاز شده شرکت کردند.

در راستای توسعه فضای سبز و نیز با شروع فصل مساعد، عملیات کاشت درخت زیتون در دستور کار منطقه قرار گرفته است. با توجه به رسالت منطقه در حفظ و توسعه فضای سبز با بهره گیری بهینه از منابع آبی موجود و انتخاب گونه گیاهی متناسب با شرایط اقلیمی منطقه و انجام کارهای کارشناسی، درخت زیتون ثمری برای توسعه فضای سبز منطقه انتخاب شد. در فاز اول درختکاری 400 اصله درخت در بخش های مختلف منطقه کاشته خواهد شد و تا پایان سال این عدد به 5000 اصله خواهد رسید.

مدیران مجموعه در انتها از کارخانه‌های تهویه و یاس سنگ پاریز بازدید کردند.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه:

دیدگاه کاربران

عناوین خبری مرتبط

- افزایش 123 درصدی صادرات مواد تولیدی منطقه

- گرامی داشت سالروز قیام تاریخی 15 خرداد

- تسلیت به مناسبت رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی (ره)

- میلاد امام رضا (ع) مبارک

- اجرای تاسیسات سوله های خیابان گلدیران

- جمع آوری برگ های خشک درختان کاج

- شروع عملیات فاز سوم سوله ورزشی منطقه

- برگزاری جلسه هم‌اندیشی گذر از پیک مصرف انرژی

- بازدید از کارخانه پترونیرو برای صدور پروانه بهره برداری

- برگزاری جلسه آموزشی نرم افزار اکسل