اخبار - بازدید هیئت بلند پایه شرکت بازرگانی دولتی ایران از منطقه

منبع: - بازدید: 335
بازدید هیئت بلند پایه شرکت بازرگانی دولتی ایران از منطقه

خلاصه

«احمدعلی عبدلی» مدیر کل دفتر فنی و مهندسی، «محمد حجارزاده» مدیر کل هماهنگی خدمات بازرگانی و «جلال‌عسگر شمس» مدیر کل دفتر حقوقی و امور قراردادهای شرکت بازرگانی دولتی ایران از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بازدید و در نشستی با «مهندس سلطانی زاده» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان شرکت کردند.


متن کامل

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه، روز گذشته «احمدعلی عبدلی» مدیر کل دفتر فنی و مهندسی، «محمد حجارزاده» مدیر کل هماهنگی خدمات بازرگانی و «جلال‌عسگر شمس» مدیر کل دفتر حقوقی و امور قراردادهای شرکت بازرگانی دولتی ایران به همراه «مجید نژاد بیگلری» مدیر کل غله استان کرمان و مسئولان شهرستان با استقبال «مهندس سلطانی زاده» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان وارد منطقه شدند و از منطقه بازدید کردند. این هیئت بلندپایه از سیلوهای گندم واقع در منطقه که از چند روز قبل کار خود را آغاز کرده اند بازدید کردند. آنها سپس از شرکت فراورده های روغنی فریکو بازدید و در نشستی با مدیرعامل منطقه ویژه بر همکاری های مشترک تاکید کردند.

مدیر کل فنی مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: طرح جامع ذخیره سازی روغن کشور در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان اجرا می شود.

احمد علی عبدلی افزود: زیرساخت های لازم و امکانات در دسترس و نزدیکی به بنادر جنوب موجب شد تا بتوانیم مخازن روغن خام را در این منطقه احداث و طرح جامع ذخیره سازی روغن اجرایی کنیم که بخش خصوصی هم می تواند در این طرح مهم ملی مشارکت کند.

وی در خصوص سیلوی 50 هزارتنی گندم منطقه ویژه اقتصادی سیرجان هم گفت : مشکل سیلوها رفع شده و ذخیره سازی و بارگیری گندم به طور مستمر عملیاتی و اجرا شد و به زودی سیلوی گندم شهید محمد علی الله دادی سیرجان به خط ریلی و راه آهن وصل می شود.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان نیز از ظرفیت مازاد بر نیاز گندم استان در ظرفیت سیلو خبر داد و گفت: 4 سیلوی دولتی با ظرفیت 252 هزارتن و 7 کارخانه آرد با ظرفیت 150 هزارتن جمعا بیش از 400 تن ذخیره گندم را دارند که ظرفیت مصرف سال ما دراستان 360 هزار تن است و 2 ماه مازاد بر مصرف یک ساله داریم.

آقای مجید نژاد بیگلری افزود: استان کرمان در ذخیره سازی گندم جزو 3استان برتر کشور است و در مصرف سالیانه هم مردم این استان سرانه مصرف پایین تری دارند واسراف نمی کنند و به عنوان الگوی کیفی نان در کشورمعرفی شده ایم.

وی نیز گفت: سیلوی 50 هزارتنی منطقه ویژه سیرجان در طرح موقت تا یک ماه آینده به ریل راه آهن متصل می شود و ظرف مدت 4 ماه آینده زیرساخت لازم برای همیشه این سیلو را به خط ریلی راه آهن کشور متصل می کند.