اخبار - نحوه ثبت سفارش کالا از طریق مناطق ویژه اقتصادی

منبع: - بازدید: 1141
نحوه ثبت سفارش کالا از طریق مناطق ویژه اقتصادی

دانلود فایل ضمیمه


خلاصه


متن کامل

فعالان منطقه ویژه اقتصادی سیرجان « واحد‌های صنعتی، وارد کنندگان کالا و بازرگانان » براساس بند یک مصوبه 22 فروردین ۱۳۹۷ هیئت وزیران واردات کلیه کالاها به صورت تجاری به کشور اعم از مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و سایر مبادی ورودی بدون ثبت سفارش ممنوع است. بنابراین علاوه بر کالاهای وارده به سرزمین اصلی، ثبت سفارش کلیه کالاهای وارده به ۷ منطقه آزاد تجاری و ۶۵ منطقه ویژه اقتصادی کشور نیز براساس این مصوبه الزامی شد.

در این خصوص برای اجرای ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ( WWW.ntsw.ir )، ابتدا در سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی( esm.freezones.ir) ثبت نام نمایید.

به این منظور واردکنندگان مربوطه باید چند مرحله را برای تکمیل اطلاعات خود در سامانه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد طی کنند. درمرحله اول باید مشخصات و اطلاعات خواسته شده را مطابق مجوز فعالیت خود درج کنند. در مرحله بعد پس از ثبت اطلاعات کد رهگیری ثبت نام در اختیار ثبت‌نام‌کننده قرار می‌گیرد. درمرحله سوم پس از تایید پرونده از سوی منطقه ویژه مربوطه، کد شناسه معتبر ارائه می‌شود. پس از تکمیل اطلاعات درسامانه مذکور، کاربر باید منتظر تایید نهایی اطلاعات خود توسط منطقه  ویژه مربوطه بماند و سپس اقدام به بارگذاری صلاحیت در سامانه جامع تجارت کند.

لازم به ذکر است  فرآیند ثبت سفارش در مناطق آزاد و ویژه اقتصادي و نحوه تکمیل اطلاعات به صورت گام به گام  در فایل پیوست موجود است.

در سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی :( esm.freezones.ir)

آدرس سامانه جامع تجارت: ( WWW.ntsw.ir )